Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 07 maja 2024 napisz DONOS@

Planowe zwycięstwo ŁKS-u

Główne zdjęcie
Bartosz Stachelski (pomarańczowa koszulka) zdobył w meczu z Juchnowcem cztery gole dla ŁKS-u (foto: archiwum)

Piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego awansowali do 1/2 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. W ćwierćfinale ełkaesiacy rozbili na wyjeździe zespół Magnata Juchnowiec aż 5:1. - To był typowy mecz pucharowy. Rywali dopóki mieli siły, to starali się nam przeciwstawiać i przeprowadzać kontry. Po jednej z nich straciliśmy nawet gola. Jednak z czasem nasza przewaga była coraz bardziej widoczna czego efektem są kolejne trafienia. Szkoda, że tych bramek nie było więcej, ale cieszę się z awansu do kolejnej rundy oraz z dobrej dyspozycji Bartka Stachelskiego. Jeśli tylko podtrzyma tą wysoką formę i przeniesie ją na mecze ligowe to będę zadowolony - ocenił trener Bekas.

Starcie z grającym na co dzień w IV lidze rywalem miało być dla drużyny prowadzonej przez Mariusza Bekasa szansą na odbudowanie się po ligowej porażce z Dębem Dąbrowa Białostocka. W pierwszej połowie gospodarze jednak dzielnie walczyli, dość skutecznie utrudniając poczynania zawodnikom z Łomży. Ci zdołali zdobyć tylko dwa gole, autorstwa Adriana Mleczka i Bartosza Stachelskiego. Niestety mimo dużej przewagi we wszystkich elementach piłkarskiego rzemiosła, łomżanom przydarzył się również błąd w defensywie, który w 33. minucie na bramkę zamienił Marcin Szychowski, ustalając wynik do przerwy na 1:2. Wydawało się, że ekipa z Juchnowca jest w stanie sprawić niespodziankę i doprowadzić przynajmniej do dogrywki. Jednak ambitna gra obronna kosztowała ich bardzo dużo sił. Mający więcej miejsca na rozgrywanie piłki ełkaesiacy z każdą kolejną minutą uzyskiwali większą przewagę, którą udokumentowali trzema bramkami Bartosza Stachelskiego. W efekcie ofensywny pomocnik zapisał na swoim koncie aż cztery trafienia i jego zespół znalazł się w półfinale rozgrywek wojewódzkich.

Oprócz ŁKS-u, do półfinału Okręgowego Pucharu Polski awansowały trzy inne zespołu trzecioligowe: Wissa Szczuczyn, Olimpia Zambrów i Dąb Dąbrowa Białostocka. Mecze tej fazy rozgrywek zaplanowano na 15 maja. Wcześniej, bo już w najbliższą sobotę zespoły ŁKS-u powalczą o ligowe punkty. Pierwsza drużyna zagra w Korszach z tamtejszym MKS-em, rezerwy zmierzą się na wyjeździe z Iskrą Narew, a juniorzy starsi w Warszawie spotkają się z MKS-em Polonią.