Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 17 lipca 2024 napisz DONOS@
Jacek Babiel
------------------------

Czwarta była Kaczyńska

śr, 07 listopada 2007 22:37

Czy naprawdę wiesz w jakiej Polsce żyjesz? Tak, to proszę bardzo, którą mamy obecnie Rzeczpospolitą, trzecią, czwartą, czy już może piątą?

Jaki on będzie?

wt, 06 listopada 2007 00:07

To pytanie zadaje sobie z pewnością wielu Polaków. I słusznie, obawa z pewnością jest uzasadniona. Zwłaszcza, gdy ma się w pamięci ostatnie dwa lata polskiej polityki i stylu jej uprawiania.

Polska na dobrej drodze

cz, 01 listopada 2007 23:56

Chwilę po przedwczesnych, przedterminowych wyborach parlamentarnych, w miejscach gdzie przed wyborami wisiały bilbordy Prawa i Sprawiedliwości pojawiły się plakaty z hasłem „Polska na dobrej drodze”.

A można było wygrać

wt, 30 października 2007 21:40

Gdyby nie my, nie byłoby sprawy Tomasza Lipca – mówi Adam Hofman. Inni politycy z PiS mówili, gdyby nie my nie byłoby sprawy doktora G., Leppera, potem Kaczmarka, a później Sawickiej. Tak więc największe szczęście Polski w ostatnich czasach, to był PiS. Gdyby nie oni, co to by było?

Przyznał, że przegrał

nie, 28 października 2007 23:17

W chamstwie, w agresji, w knajactwie, nie mamy z tymi panami żadnych szans. Ale oni sobie tego nie uświadamiają, że inni szatani też są tam czynni. Te słowa premiera Jarosława Kaczyńskiego przejdą do historii, ale nie dlatego, że kogoś obrażały ale m.in. dlatego, że dla wielu Polaków te kilka słów będzie wspomnieniem rządów brata prezydenta RP.

Wyzwanie The Tusk Company

śr, 24 października 2007 00:21

Donald Tusk wraz z Platformą Obywatelską, która w przedterminowych wyborach parlamentarnych zdobyła więcej głosów od innych partii ma nowe wyzwanie. Wielu Polaków już od dziś w Polsce oczekuje irlandzkiego cudu.

Bujda na resorach

pon, 22 października 2007 23:21

To nieprawda, że wysoka (53,88 proc) frekwencja wyborcza w przedterminowych wyborach 21 października 2007r. do Sejmu i Senatu jest świadectwem dojrzałości Polaków.

PO znów przegra przez sondaże?

pt, 19 października 2007 00:58

W 2005 roku pierwsze sondaże przedwyborcze dawały Platformie Obywatelskiej zdecydowaną przewagę. Później Prawo i Sprawiedliwość szybko odrobiło dziesięciopunktową przewagę. Chwilę przed godziną zero, przed ciszą wyborczą sondaże pokazywały znów przewagę PO. Jak się potem okazało, były to tylko prognozy, które nie przełożyły się na wynik wyborczy.

Nieobecni zdecydują

pon, 15 października 2007 16:58

Odradzająca się w bólach od kilkunastu lat polska demokracja doczekała czasów, kiedy najbardziej zainteresowanymi głosowaniem są nie sami wyborcy, a politycy. Wtłacza się nam wszystkim do głowy na każdym kroku, że nieobecność odbiera możliwość krytykowania rządzących, a tylko głosujący mają do tego prawo. Czy tak jest rzeczywiście, czy to moralne nakładanie obowiązkowości głosowania nie jest łamaniem prawa do wyboru?

ZOMO

cz, 27 września 2007 23:18

Zwykły Obywatel Mający Oczy – to nowe rozwinięcie skrótu nazwy znanych niegdyś oddziałów, które powołane zostały do niesienia pomocy ludności podczas klęsk żywiołowych i ochrony imprez masowych.

Ciamcia ramcia

nie, 23 września 2007 13:03

Andrzej Lepper – cała prawda o Kaczyńskim – kłamie, łże, oszukuje, Roman Giertych – Andrzej Lepper oszalał, Donald Tusk – Polakami rządzą ofermy, Jarosław Kaczyński – jeśli wybory wygra opozycja, czeka nas nowy 13 grudnia 1981 roku. Oto język kampanii wyborczej.

Nie chcę tak wybierać

śr, 19 września 2007 19:49

Kiedy słuchałem sierpniowych wystąpień liderów dwóch największych partii – PO i PiS, miałem wrażenie, że to sen. Potem początek września i start LiD, LPR i Samoobrony. I okazało się, że to nie był sen, a w gazetach można przeczytać to co słyszałem. Tak więc zaczęło się, oni znowu obiecują!

Kampania wyborcza

śr, 19 września 2007 19:21

Kiedy posłowie w Sejmie podejmowali decyzję o samorozwiązaniu, wiadomo było już, że wybory wkrótce napewno się odbędą. Mimo tego niektórzy jeszcze tego ostatniego dnia mieli nadzieję, że coś pójdzie nie tak, ktoś nie przyjdzie na głosowanie i samorozwiązania nie będzie.

Wesoły pogrzeb V Sejmu

pt, 07 września 2007 21:41

W polityce nie są najważniejsze intencje. Liczą się efekty i to one świadczą najbardziej o tym co było. Bo to co się nie stało jest tylko fikcją, fantastyką, ewentualnie przyszłością. To chyba powinno być podsumowaniem działalności Sejmu dwuletniego, który więcej nie zrobił niż zrobił.

Powrót Kwaśniewskiego

cz, 23 sierpnia 2007 13:23

To miał być koniec. Aleksander Kwaśniewski wybierał się na długi urlop by odpocząć od polityki i zastanowić się co dalej. Po dwóch latach od zaprzysiężenia prezydenta Lecha Kaczyńskiego, po wielu zapowiedziach jednak wrócił i stanął na czele Lewicy i Demokratów.

Tusk w rolach głównych?

pon, 20 sierpnia 2007 07:23

Na początku V kadencji Sejmu Donald Tusk, mimo przegranych wyborów mógł zostać Marszałkiem Sejmu i mieć znaczący wpływ na prace Sejmu. Tusk miał jednak nadzieję, że zostanie prezydentem Polski i że wówczas siły na scenie politycznej się wyrównają. Tak się nie stało. Dziś PiS nie mając większości w Sejmie i tak decyduje o większości i na przekór wszystkim marszałek z PiSu zdecyduje jak będzie wyglądało zakończenie tej kadencji Sejmu.

Komu buty pospadają?

pon, 13 sierpnia 2007 13:42

Tonący brzytwy się chwyta. To stare powiedzenie sprawdza się zwłaszcza w krytycznych sytuacjach. W polityce również.

Koalicji nie ma

pt, 10 sierpnia 2007 07:28

Koalicja została nam wymówiona, nie my ją zerwaliśmy – mówi premier. Koalicja została zerwana przez PiS – mówi Lepper. Mimo tych zdaje się zbieżnych ocen rząd koalicji LPR, Samoobrony i PiS nadal trwa.

Żenua

nie, 29 lipca 2007 17:02

Jak nazwać to co dzieje się w Polsce? Czy żenujący festiwal życzeń partii koalicyjnych w parlamentarne wakacje coś w Polsce zmieni?

Żałoba na wyciągnięcie ręki

wt, 24 lipca 2007 11:59

W ciągu dwóch lat w Polsce ogłasza się czwartą żałobę narodową. Czy to nowa moda na uczczenie pamięci osób, które tragicznie odchodzą z tego świata, czy tylko sposób rządzącej elity na podreperowanie swoich notowań?

« · 1 · 2 · »» · »
 
- -
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę