Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 23 maja 2022 napisz DONOS@

JP II w Łomży - nie na pięć minut

śr, 02 kwietnia 2008 06:34

Zapalić znicz, postać przy kimś, powzruszać się, pobiadolić jaka szkoda – tak większość z nas wspominała w rocznicę śmierci wielkiego Polaka. Niestety także w Łomży, w rocznicę śmierci papieża namawiani jesteśmy do wspominania samej śmierci Jana Pawła II, choć tak naprawdę powinniśmy wspominać Jego życie, które zostawiło dla nas tyle owoców.

Warto mieć własne zdanie

wt, 25 marca 2008 20:23

O Łomży mówią dziura. Tu nic się nie dzieje, nikt nie przyjeżdża, zero konferencji, żadnych ciekawych ludzi tu zobaczyć nie można, a usłyszeć wykład jakiegoś znanego człowieka, to już prawie graniczy z cudem.

Zacznijcie współpracować

cz, 07 lutego 2008 15:58

Obiecanki cacanki. Niestety tak można określić to, co robią liderzy łomżyńskich i okolicznych samorządów. Wiadomo, nie wszyscy, ale - no właśnie.

Przeciek kontrolowany

cz, 07 lutego 2008 15:56

Najfajniejsze było to w jaki sposób radni miasta Łomża dowiedzieli się o pomyśle poszerzenia granic administracyjnych Łomży.

Sprawa byłego szeryfa

wt, 29 stycznia 2008 21:23

W naszym mieście Łomży, spokój jest i cisza, Szeryf tutaj rządzi nie przebiegnie mysza!

Nominowani na osobistość roku

cz, 24 stycznia 2008 21:07

Kiedy Leo Beenhakker obejmował prowadzenie polskiej reprezentacji piłki nożnej wielu mówiło, że jemu się nie uda. Gdy wyszło na jaw ile będzie zarabiać, większość pukała się w głowę. A dziś, proszę bardzo – osobowość roku 2007. Czy nasi prezydenci tak jak Leo błysną nam efektami działań?

Atrakcja stulecia

wt, 15 stycznia 2008 12:57

W „Gazecie Współczesnej” przeczytałem ostatnio, że atrakcją stulecia nad Narwią jest sztuczne lodowisko! Ciekawe, które stulecie redaktorzy gazety mieli na myśli?

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie

pt, 04 stycznia 2008 13:36

Pod koniec roku 2007 w chwili, gdy łomżyński klub znów znalazł się prawie na dnie pojawiła się mała iskierka nadziei na wyprowadzenie klubu na prostą. Pomysłem na reperację miało być „Partnerstwo na rzecz ŁKS Browar Łomża”. Niestety okazało się, że dla kogoś główną przeszkodą powstania partnerstwa jest jego twórca, Maciej Zajkowski.

Argument z serii „nie”

pt, 07 grudnia 2007 07:15

Niektórzy wychodzili ze starcia z niewielkimi siniakami, inni z małymi kontuzjami. Jakieś babcie narzekały, że ktoś się pchał, nie uszanował ich wieku i nie przepuścił. A wszyscy chcieli być pierwsi, bo było otwarcie. Otwierano duży sklep.

Konstytucja Eiffla

cz, 29 listopada 2007 22:28

Jakiś czas temu zaczepił mnie na ulicy facet i pyta, panie dlaczego w Polsce nie musimy zdawać egzaminu z Konstytucji? Przecież większość Polaków to głąby, które nie mają podstawowej wiedzy o swoim kraju i najbliższym otoczeniu – dodał.

Prezydencki rok pierwszy, po raz drugi

śr, 21 listopada 2007 20:22

Gdyby ktoś rok temu powiedział, że Jerzy Brzeziński znów wygra wybory prezydenckie w Łomży, to bym nie uwierzył. Kilka dni przed wyborami miał do Łomży przyjechać premier Kaczyński by poprzeć Lecha Kołakowskiego, tymczasem tragedia w Halembie spowodowała, że Kaczyński tu nie przyjechał, a wybory wygrał Brzeziński.

POdlaskie Pacanowo

śr, 14 listopada 2007 20:00

Via Baltica to jest projekt komunikacyjny dla całego województwa. Droga powinna przebiegać i przez Białystok i przez Łomżę, a która z tych dróg będzie się nazywała Via Baltica, to naprawdę dla mieszkańców jest już drugorzędna kwestia – twierdzi Robert Tyszkiewicz, przewodniczący regionu PO województwa podlaskiego - w załączniku nagranie audio

Dlaczego PiS wygrało w podlaskiem?

śr, 24 października 2007 21:24

To pytanie zadawać sobie mogą stratedzy PO, którzy jeszcze kilka dni przed wyborami w stolicy województwa podlaskiego organizowali konwencję wyborczą. Mimo wielu trudów, podlaskie jest nadal niezdobyte przez PO. Wynik nie był zależny ani od wykształcenia ludności głosującej, ani też zaludnienia tego okręgu wyborczego.

W Łomży kolejek nie było

nie, 21 października 2007 22:55

Najważniejsze po 1989 roku wybory – tak się o nich mówiło. Jakie były w Łomży? Niestety mizerne, bezbarwne i niekonkretne, jak większość kandydujących i starających się o mandat posła i senatora. Było tak przede wszystkim dlatego, że poprzedzająca te wybory kampania wyborcza w Łomży, to była tylko formalność.

Atmosfera na peryferiach

cz, 04 października 2007 09:27

Szpital jak Kościół, żywy organizm, instytucja, bez ludzi jest niczym więcej jak tylko budynkiem. Tworzą go ludzie i to właśnie oni są jego głównym motorem.

Klient nasz pan!

śr, 26 września 2007 20:54

Pytania wyartykułowane przez Pana, są z gatunku złożonych i o charakterze informacji przetworzonej oraz w większości, w swym charakterze, nie dotyczą bezpośrednich zadań i czynności usługowych w stosunku do klientów Urzędu. Równocześnie prosimy o określenie charakteru, w jakim Pan występuje z zapytaniami do Biura Prasowego UM w Łomży, i jakie media Pan reprezentuje! Zapytanie nasze, w stosunku do Pana, jest związane z potrzebą jeszcze sprawniejszego i merytorycznie bardziej zasadnego obsłużenia Państwa, jako przedstawicieli mediów lokalnych, krajowych i zagranicznych.

Turystyczne miasteczko

śr, 12 września 2007 19:58

Zakończyły się kolejne wakacje, a za chwilę skończy się lato. Nadchodzi czas podsumowań i liczenia zysków. Tyle, że w Łomży nie ma co liczyć, ponieważ są tylko perspektywy i możliwości, które wciąż pozostają niewykorzystane. By przyciągnąć uwagę turystów, nie wystarczy zwykły odpustowy festyn parafialny. By zwrócić uwagę wybrednych turystów, trzeba czegoś więcej.

Via Baltica – nie wiadomo którędy!

śr, 05 września 2007 21:02

Znowu odżyła sprawa trasy Via Baltica. W Łomży spotkali się samorządowcy, przedstawiciele GDDKiA oraz prezydenci Ostrołęki, Łomży, Białegostoku, Augustowa i innych miast zainteresowanych przebiegiem tej trasy właśnie przez te miasta. Czy to spotkanie może rozpocząć nowy etap negocjacji w sprawie ustalenia przebiegu tej trasy?

Strategia sukcesu

śr, 29 sierpnia 2007 06:46

Pozytywne myślenie ma przyszłość. Tak myślę, choć jestem pewien, że czarny scenariusz bardziej mobilizuje niż optymistyczne bujanie w obłokach.

Powrót do przyszłości

śr, 22 sierpnia 2007 08:57

Trzynaście lat od tamtych wakacji wcale nie tak wiele zmieniło się w naszym mieście. Wówczas, latem 2007 roku wydawało się, że Łomża ma szansę na niesamowity impuls rozwoju. Te nadzieje przyniosła zawierucha polityczna, której następstwem były wybory parlamentarne.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · »» · »
 
- -
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę