Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 23 maja 2022 napisz DONOS@

Alkoholowe rozterki

wt, 14 lipca 2009 07:24

Naród, który rozpija swoje dzieci jest narodem bez przyszłości. Trudno się nie zgodzić ze słowami ks. biskupa Tadeusza Bronakowskiego, który tak skomentował moją prośbę o wyrażenie opinii nt. zmian umożliwiających zmniejszenie odległości dla lokali gastronomicznych podających alkohol, ulokowanych w pobliżu szkół i kościołów.

Coś było najważniejsze

pt, 10 lipca 2009 07:20

Podczas czerwcowej Rady Miasta Łomża, radni podkreślali, że głosując możliwość budowy hipermarketów wreszcie podejmują ważną decyzję. Taką, która dla mieszkańców miasta ma bardzo duże znaczenie. Czy rzeczywiście to o czym zdecydowali było najważniejsze?

Podlaskie eurołosiewo

wt, 09 czerwca 2009 22:19

My, naród – mamy władzę, ale my naród, często jesteśmy też bezsilni. Tak jest w przypadku każdych wyborów. Niestety, w tym wypadku nieobecni mieli największy wpływ na te wybory.

Już wiadomo kto wygra wybory!

pt, 05 czerwca 2009 15:36

Nie wiesz kogo wybrać? Przeczytaj. Z pewnością wielu z nas ma problem „nie ma kandydata, na którego mogę głosować”. Wychodząc naprzeciw proponuję kilka rozwiązań.

Weekend z szaletem

pt, 22 maja 2009 15:37

Majowy weekend 2009. W Łomży było tyle atrakcji, że nie wiadomo było co wybrać. Przyjeżdżający tu ciekawi naszego miasta ludzie wręcz dziwili się, że tak małe miasto potrafi zorganizować tyle ciekawych inicjatyw na jeden, długi majowy weekend i ściągnąć takie tłumy swoją ofertą!

Konflikt interesów, albo kabaret

wt, 24 marca 2009 21:18

Przedsiębiorcy nie będą politykami? A może by też zakazać radnym prowadzenia firm, posiadania udziałów, akcji, prowadzenia działalności społecznej, spółdzielczej i zawodowej - łącznie z członkami ich rodzin?

Nowy kandydat na prezydenta

cz, 12 lutego 2009 21:49

Czy słowa Macieja Borysewicza „nie jest ważna osoba kandydata na prezydenta” oznaczają, że w kolejnych wyborach Platforma Obywatelska jako kandydata na prezydenta Łomży wystawi Jerzego Brzezińskiego?

Liderzy pilnie poszukiwani

pt, 06 lutego 2009 23:05

Jaki powinien być lider? Czy koniecznie młody? Nie koniecznie, ale na pewno energiczny, zaradny, przewidywalny i skuteczny. Skuteczność powinna być miarą i wykładnią jego działania w społeczności lokalnej.

Ciemny lud to kupi

śr, 28 stycznia 2009 22:49

W czasie prezydenckiej kampanii wyborczej Jacek Kurski mówił o dziadku z Wehrmachtu. I nie chodziło o to, czy dziadek Tuska rzeczywiście tam był, tylko o to by ludzie wierzyli w jego przekaz i zarazili się wizją Kurskiego. Ciemny lud miał to kupić. Jak wiemy, nie udało się. Teraz jednak przyszedł czas na łomżyniaków.

Województwo Łomżyńskie

nie, 04 stycznia 2009 18:00

Łomża, Łomża, piękna okolica, żeby nie Białystok, byłaby stolica – śpiewają na meczach kibice lokalnego klubu ŁKS. Pewnie część z nich nie pamięta już tych czasów, ale kiedyś Łomża była stolicą województwa, a 1 stycznia 2009 roku minęło 10 lat od likwidacji tego województwa.

ŁKS jak Via Baltica - modny temat

pt, 02 stycznia 2009 15:48

Któryś raz słyszę jak nasi radni są za tym by klub istniał, by przetrwał, by jego wieloletnia tradycja nie zginęła, a wręcz musi pozostać. Oczywiście trzeba przy okazji podkreślić, że wcale nie wszyscy oni są za tym by klub istniał, bo przecież jak ŁKSu nie będzie to i Rzeczpospolita najjaśniejsza przetrwa bez szwanku, a i Łomża miastem nadal zostanie. To nic, że powiatowym – ale to nie od ŁKSu przecież zależy.

Ósemka, Via Baltica, Via Carpatia - i co jeszcze?

nie, 07 grudnia 2008 22:34

Jeżeli przez Białystok będzie przebiegała modernizowana ósemka, Via Carpatia od południa, to wydaje mi się, że parlamentarzyści i samorządowcy Białegostoku, mają zbyt duży apetyt – Via Baltica, Via Carpatia, ósemka i co jeszcze – zastanawia się Tomasz Andrukiewicz prezydent Ełku.

Róbmy swoje, sięgajmy wyżej!

nie, 23 listopada 2008 22:16

Indolencja działaczy społecznych jest tak samo groźna, jak indolencja władz. Więcej, może być nawet groźniejsza – bo bez kontroli rozprzestrzenia się jak choroba, a jej efekty dotknąć mogą nas wszystkich.

ViaBalticaprzezLomze.pl

śr, 19 listopada 2008 10:08

Minęły trzy miesiące od tamtego spotkania. W klubie spotkali się sympatycy Łomży (oczywiście nie wszyscy), a jednocześnie zwolennicy Via Baltiki właśnie przez Łomżę. To miał być strzał w 10., a stowarzyszenie miało być sposobem na zdobycie w ostatnim starciu trasy dla tego miasta.

Razem dla Regionu nie w Łomży?

cz, 09 października 2008 22:49

Czy można połączyć różnice interesów, różnice kulturowe i odmienności związane z tożsamością regionalną w województwie podlaskim? Czy w województwie podlaskim realne jest wspólne działanie na rzecz regionu?

Po konsultacjach

pon, 09 czerwca 2008 23:35

Gdyby ilość osób obecnych na konsultacjach społecznych miała przesądzać o tym, którędy ma przebiegać Via Baltica, Łomża mogłaby świętować zwycięstwo.

Via Baltica przez Łomżę?

pon, 09 czerwca 2008 23:31

Konsultacje społeczne w sprawie przebiegu Via Baltica mają pomóc wyborać najkorzystniejszy wariant trasy, który zostanie zrealizowany.

Via Baltica? Ełk chce przez Łomżę

pt, 30 maja 2008 23:12

Kolejny etap konsultacji w sprawie przebiegu trasy Via Baltica zakończony. Po Ostrowi Mazowieckiej i Suwałkach był Ełk.

Jedzie pociąg z daleka

wt, 13 maja 2008 20:28

O tym, że z Łomży można było dojechać gdzieś pociągiem pamięta już niewielu. Są tacy, którzy obiecywali nam szybką reaktywację kolei, ale są też tacy, którzy przeklinają pod nosem, narzekając na „jeżdżące po Łomży pociągi”.

Zamiast laptopów kupMY radnym limuzynkę

wt, 29 kwietnia 2008 22:34

Podczas ostatniej sesji rady miasta, radny Piotr Grabani zaproponował by z kasy miasta kupić radnym po laptopie...

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · »» · »
 
- -
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę